poniedziałek, 7 czerwca 2010

Vintage Heroes


Jak się okazuje, spacery po burżujskim centrum Warszawy mogą czasem być źródłem bardzo ciekawych odkryć - np wczoraj przekonałem się do Subway'a po zamówieniu "Fajity" - pyszna sprawa. Również wczoraj, spacerując po Chmielnej (ulica, którą zna cała Polska m. in. dzięki Awanturze o Basię Kornela Makuszyńskiego) natknąłem się na... Sklep hahahaczyka, w którym do ś r o d y obejrzeć można wystawę plakatów EMMY PAK zatytułowaną... EMMA FLASHback. Niby nic w tym ciekawego, gdyby nie fakt, że całą wystawę tak naprawdę promuje 9 plakatów Micheala Myersa (oh, to nazwisko nie może być przypadkowe...) przedstawiających 9 superbohaterów DC w stylu vintage.


Batman, Superman, Flash, Green Lantern, Green Arrow, Aquaman, Robin, Wonder Woman, Hawkman - jeden plakat lepszy od drugiego, wszystkie utrzymane w stylistyce, która od dłuższego czasu szczególnie mnie fascynuje. Za darmo można porwać Mrocznego Rycerza i kopertę, w której poza toną ulotek, znajdą się i dwa stickery - z Gackiem właśnie, i z Flashem. Polecam każdemu, kto ma chwilę czasu i akurat jest w Warszawie - obejrzenie całości nie zajmuje dłużej niż 15 minut, a przy okazji można się dowiedzieć czegoś o różnych organizowanych właśnie eventach artystycznych. Chmielna 20, Dr Sneaker.

Tak na marginesie, Myers nie jest pierwszym, który porwał się na przedstawienie superbohaterów w tym stylu - internet pełen jest tego typu prac. Moimi faworytami są X-Men i pierwsza Zielona Latarnia - Alan Scott. Respect dla autorów.
mtz - the vintage supersonic angel

3 komentarze:

u. pisze...

o, gdy mówiłeś, że nabyłeś plakat, to miałam raczej wizję płacenia mnóstwa sakiewek paciorków za niego. nice.

Anonimowy pisze...

qba pisze: pokwitował za free ;-) i jeszcze naklejki przytachał, łobuz jeden!

u. pisze...

co by użyć jego własnego oręża: a to herbatnik!