czwartek, 20 września 2007

9th Porto Cartoon World Festival

Tak, byłem w te wakacje w Portugalii. Oczywiście upłynęły mi one pod znakiem komiksów. Przywiozłem ponad 20 kilo makulatury: komiksy, książki o komiksie i inne wyroby komiksopodobne.
Wśród wielu reczy znalazł sę również katalog wystawy 9th Porto Cartoon World Festival. Rzecz o tyle warta uwagi, że okładkę zdobi ciekawa z naszego punktu wdzenia praca, która wygrała 9 edycję konkursu pod tytułem Globalizacja. Autorem jest Grzegorz Szumowski z Polski. Nie pamiętam, żebym gdziekolwiek trafił na info o tym niewątpliwie dużym osiągnięciu autora, który zwyciężył również w 2004 roku, kiedy to tematem był Sport i Społeczeństwo.
Nie jest to jedyny sukces Naszych w ostatniej edycji konkursu. Nagrodzeni zostali również Jacek Frąckiewicz (Globalizacja) i Zbigniew Pietrzyk (Wiosenna Depresja). O finał otarł się Paweł Kuczyński (Globalizacja- jeden talerz). W katalogu ponadto Tomasz Wołoszyn, jeszcze dwie prace Pawła Kuczyńskiego i jedna Zbigniewa Pietrzyka oraz dużo śmiechu.
Wystawę można odwiezać do 30 września w Muzeum Prasy w Porto. Z centrum lepiej jechać autobusem. Ja poszedłem na piechotę. Ładny spacer, ale długi ;-)
qba
ps: nie skanuję prac, bo nie chcę uprawiać piractwa i naruszać praw autorskich. Jeśli któryś z autorów czyta tę informację i zezwoliłby na umieszcenie swojego rysunku, prosimy o kontakt.

1 komentarz:

lufka pisze...

witam,
wystawy co prawda nie było mi dane zobaczyć na własne oczka :( katalog jedynie i przyznam, że prace robią wrażenie i dają do myślenia. Dla tych co nie mieli okazji widzieć ani wystawy ani katalogu podsyłam linka (bez uprawiania piractwa:) http://www.cartoonvirtualmuseum.org/f_portocartoon_i.htm
pozdroofki